Święta w Pomost

Święta w Pomost

Przesyłamy serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne dla wszystkich, dla których odzyskanie zdrowia psychicznego jest bardzo ważne.

Życzenia kierujemy również do wszystkich tych osób, które służą innym swoją pomocą w tym zakresie.

W załączeniu drogowskazy do kontemplacji.

  • Nigdy nie trać nadziei na poprawę swojej sytuacji zdrowotnej i uwierz w możliwość powrotu do dobrego, zadowalającego Cię życia.
  • Dbaj o to, aby dobroć, miłość, współczucie i ufność zdominowały Twoje życie.
  • Bądź świadom, czego tak naprawdę pragniesz w głębi swojego serca i idąc za tym wyobrażaj sobie, myśl i koncentruj się na tym, co Cię uskrzydla. Poczujesz wtedy, że w Twoim wnętrzu zaczyna dziać się coś, co kieruje Cię w dobrą stronę.
  • Nasze Stowarzyszenie od dwudziestu lat zdobywa doświadczenia i umiejętności w tym duchu. Okazuje się, że działamy zgodnie z kierunkami wyznaczanymi przez zdobycze współczesnej wiedzy. Jest ona jednak jeszcze niedostatecznie rozpowszechniana w strukturze pomocy w odzyskaniu zdrowia psychicznego. Polega ona na tym, aby wzmacniać swój umysł, wracać do równowagi i pomóc najbliższym, aby zrozumieli nasze potrzeby. Tak się dzieje tylko w pełnych zaufania relacjach z tymi, którzy pomagają.
  • Kiedy coś powiedzie się nie po Twojej myśli, potraktuj to jako wyzwanie, nie pozwól zachwiać się swojej nadziei i szukaj nowych, właściwych dla siebie rozwiązań. Odczytuj to jako sygnały, by odnaleźć odpowiednią dla siebie drogę i możliwości rozwoju. Jeśli nie poddasz się, odkryjesz, jakie błędy dotychczas popełniałeś i będziesz umiał ustrzec się przed nimi na przyszłość.

Życzmy więc sobie, by nam się udało spojrzeć w głąb siebie ze spokojem i bez surowego osądzania nas samych, a także otaczających nas ludzi.

Niech ten świąteczny czas będzie pełen refleksji nad zrozumieniem samych siebie i bliskich oraz okazją do odkrywania, że kluczem do rozwiązania wszystkiego jest doświadczanie i pielęgnowanie w sobie dobrych myśli i uczuć oraz odszukanie pokoju w sercu i poczucia bezpieczeństwa.

– Członkowie, Pracownicy i Zarząd naszego Stowarzyszenia

P.S. Aby to, czego życzymy nam wszystkim na święta mogło się spełniać, będziemy co jakiś czas zamieszczać informacje, o tym jakie nowe możliwości pomocy niesie nam współczesna wiedza.