Bezpłatne testy w kierunku wirusa HIV

Fundacja Edukacji Zdrowotnej Lepsze Jutro gorąco zachęca mieszkańców województwa łódzkiego do wykonania anonimowych i bezpłatnych testów w kierunku wirusa HIV w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w Łodzi.

Z okazji zbliżającej się i 9 edycji jesiennej Europejskiego Tygodnia Testowania (22-29 listopada) oraz obchodów 1 Grudnia- Światowego Dnia AIDS – zapraszamy na dyżury naszych doradców w dniach:

  • 22 listopada (poniedziałek)
  • 24 listopada (środa)
  • 29 listopada (poniedziałek)
  • 1 grudnia (środa)
  • 3 grudnia (piątek 

w godzinach od 16.00 do 19.00 do naszej placówki mieszczącej się w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 5 (1 piętro, pokój 12).

Przed testem i po teście udzielana jest konsultacja w zakresie testu na HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową.

więcej informacji pod numerem telefonu 737-443-873 lub mailowo: pkd.lodz@gmail.com

I – STACJONARNEsiedziba Stowarzyszenia POMOST w Łodzi, ul. Próchnika 7

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV i HCV to kampania, która zachęca organizacje partnerskie: instytucje, samorządy i organizacje społeczeństwa obywatelskiego w całej Europie do jednoczenia się na tydzień, dwa razy w roku, w celu zintensyfikowania testowania i promowania świadomości na temat korzyści płynących z wczesnego wykrywania HCV i HIV.

Inicjatywa ta rozpoczęta w 2013 r. przez HIV in Europe (obecnie EuroTEST), stała się szeroko rozpoznawalnym wydarzeniem, w którym co roku uczestniczą setki organizacji. To, co zaczęło się jako działanie organizowane na taką skalę raz w roku, teraz ma miejsce dwukrotnie w ciągu roku: wiosną w maju i jesienią w listopadzie.
Obecnie, w dziewiątym roku istnienia, Europejski Tydzień Testowania będzie odbywał się w dniach 22-29 listopada br.
Cel ETW, zawsze pod hasłem Testuj. Lecz. Zapobiegaj. również pozostaje ten sam: zjednoczenie organizacji partnerskich w całej Europie na jeden tydzień w celu zwiększenia dostępu do testów i promowania świadomości na temat korzyści płynących z wczesnego wykrywania HCV i HIV.